Answer :
Answer:
One pound of beef is $3.2
Step-by-step explanation:
14.40 / 4.5
= 3.2
CHECK:
3.2 * 4.5
=14.40
Answer:
Step-by-step explanation:
The unit rate for this beef is:
$14.40
---------- = $3.20/lb
4.5 lb
Answer:
One pound of beef is $3.2
Step-by-step explanation:
14.40 / 4.5
= 3.2
CHECK:
3.2 * 4.5
=14.40
Answer:
Step-by-step explanation:
The unit rate for this beef is:
$14.40
---------- = $3.20/lb
4.5 lb