👤

Answer :

it would equal 29$ dollars because you divide 20 and 3, and with that answer you multiply by 4.35 :)

Answer:

29 dollars

Step-by-step explanation:

first find the cost for one minute

4.35/3 = 1.45$ per minutes

1.45 x 20 = 29 dollars