👤

Answer :

Answer:

1797.92

Step-by-step explanation:

The closing cost for the home percent mortgage can be calculated as follows

= 0.01×1.5×80,528

= 1207.92

1207.92+375+215

= 1797.92

Hence the closing cost for the home purchase is 1797.92

Answer:

$1,797.92

Step-by-step explanation:

View image Swagaliciousrex

Go Teaching: Other Questions