Go Teaching
👤
Miat30200go
Miat30200go
Mathematics
Answered
36 apples cost $6. how many apples can you buy for $1?
Answer :
Kumaritilmango
Kumaritilmango
Answer:
16 cents
Step-by-step explanation:
6 divided by 36 = 0.16666667
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 56+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Pick A Expression That Matches The Written Description Subtract A From The Quotient Of 6 And B
Can Anyone Help With This Please, Thanks
-1/3 -(-5/12) Which Shows An Equivalent Addition Expression
No Links Please I Need Help Before Tomorrow
Last Week Jennifer Ran 7 1/2 Blocks Less Than Sam. Jennifer Ran 35 blocks. How Many Blocks Did Sam Walk?*
Can Someone Please Help Me To Write These To Sentences Every One Alone: 1. My Goal Is To Graduate From A Medical School. 2. I Will Try To Learn Every Thing I Ne
Expand The Following:
If Mariana Is Doing A Research Project About The Political Boundaries Of Different Countries In southeast Asia, What Type Of Resource Should She Look To First
Need Help With 1st Question !!! Will Mark Brainlest!!
Below Is The Table Of Values Of A Function. Write The Output When The Input Is N.
Which Of The Following Terms Describes A Person That A Political Party Has chosen To Represent Them In An Election For Public Office?
The Writer Wants To Start The Third Paragraph (sentences 10-14) With A Sentence That Captures What The Different Claims And Evidence In The Paragraph Are Meant