Camilaiglesias122kkjgo Camilaiglesias122kkjgo Mathematics Answered It costs Beverly $0.50 to produce each bracelet she makes. She sells each bracelet for $20, plus three times the production cost per bracelet. Which equation below shows the amount Beverly charges, C, per bracelet, b?