Answer :
Answer: $30,400
Explanation:
Accounts with credit balances are revenue, liabilities and stock or equity.
The credit balances above are:
- Accounts payable, Notes payable, common stock, revenues,
= 2,800 + 4,200 + 1,400 + 22,000
= $30,400
Answer: $30,400
Explanation:
Accounts with credit balances are revenue, liabilities and stock or equity.
The credit balances above are:
= 2,800 + 4,200 + 1,400 + 22,000
= $30,400