👤

A group of 12 students volunteers to collect litter for one day. A sponsor provides 3 juice drinks and 2 sandwiches for each student and pays $30 for trash bags. A juice drink cost $1.25 and a sandwich costs $2.

Answer :

asan po yung tanong para masgutan ko na po

Answer:

good question

Step-by-step explanation:

but i dont know... bla bala bala ajzbxbhxhx