👤

Answer :

Answer:

$200

Step-by-step explanation:

First, find the unit rate:

12/3= 4

Then multiply:

4*50= 200

Hope this helps!

The answer is 200
Reason: 12 divided by three equals 4 next you would multiply 4 times 50 equaling 200