Answer :
Answer:
$200
Step-by-step explanation:
First, find the unit rate:
12/3= 4
Then multiply:
4*50= 200
Hope this helps!
The answer is 200
Reason: 12 divided by three equals 4 next you would multiply 4 times 50 equaling 200
Reason: 12 divided by three equals 4 next you would multiply 4 times 50 equaling 200