Answer :
height of building (h1):
tan(38.9°) = opposite / adjacent
tan(38.9°) = h1 / 85.5
85.5 tan(38.9°) = 68.990 (5sf)
height of building with antenna (h2):
tan(41.6°) = opposite / adjacent
tan(41.6°) = h2 / 85.5
85.5 tan(41.6°) = 75.910 (5sf)
height of antenna (h2 - h1)
75.910 - 68.990 = 6.92m
tan(38.9°) = opposite / adjacent
tan(38.9°) = h1 / 85.5
85.5 tan(38.9°) = 68.990 (5sf)
height of building with antenna (h2):
tan(41.6°) = opposite / adjacent
tan(41.6°) = h2 / 85.5
85.5 tan(41.6°) = 75.910 (5sf)
height of antenna (h2 - h1)
75.910 - 68.990 = 6.92m