Go Teaching
👤
Jessica45rego
Jessica45rego
Mathematics
Answered
1+ x>2(-2-5x)+6x
Solve for x
Answer :
Thayerck96go
Thayerck96go
Answer:
26=x
Step-by-step explanation:
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 48+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Which Statement Best Describes The Effect Of Radioactive Decay On A Nucleus?.
Read The Scenario. 1. The Temperature At 6 A.M. Was -5°F. By Noon The Temperature Had Risen By 5°F. What Was The Temperature At Noon? Represent These Values Wit
WILL MAR BRAILIEST!! Did You Feel Connected To Clay's Character In The Story? Explain In About 100 Words Why You Did Or Did Not Feel Connected To Clay's Charact
A Double-pane Glass Window Is 60.0 Cm X 90.0 Cm And Has 3.00-mm Window Panes. If The Temperature Difference Between Inside And Outside Is 24.0 K, How Far Apart
30 POINTSSS PLEASE HELPP!!!! What Are The Exact Measures Of The Other Two Sides Of The Triangle? Use Special Right Triangles Ratios And Show Your Work.
Suppose A Person Uses A Microscope To Look At A Cell From The Leaf Of A Tree.Which Structure Would They See That Would Not Be Found In A Cell From A Fingernail?
The Solubility Of Nitrogen Gas Is 1.90 ML/dL Of Blood At 1.00 Atm. What Is The Solubility Of Nitrogen Gas In A Deepsea Divers Blood At A Depth Of 200 Feet And P
Please Help For Brainlist!!!!! What Were The Reactions Of Each Group In The Different Regions In British North America To The Idea Of Confederation? (Canada)
How Did The Battle Of Saratoga Affect The British Vs The American
A Tall Pea Plant (Tt) Is Crossbred With Another Tall Pea Plant (Tt). The Following Punnett Square Shows The Separated Alleles For Two Pea Plants. Which Of The F
What Is ONE Strategy That The Patriots Used To Convince The Public To Support The Cause Of The Revolution? Support Your Claim With Evidence And Reasoning.
4 Pounds Of Grapes Cost $5. 7 Pounds Of Grapes Cost $8.75. What Is The Cost Per Pound?