Go Teaching
👤
Wrlygo
Wrlygo
Mathematics
Answered
A 32-cup jug of juice costs $17.60. What is the price per quart?
Answer :
Becca112905go
Becca112905go
Answer:
.55
Step-by-step explanation:
Divide the 2 numbers
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 35+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Teaching: Other Questions
Which Of The Following Is Equal To **see Attachment**
1.74-0.41 Please Help I Need The Answer
Who Is The Only Woman To Have Been Awarded The Nobel Prize Twice?
Passage Of Gas Exchange In Amphibians
EFFECTS Of The HUMAN INTERVATION OF THE CARBON CYCLE.
Explain What People Use To Rise Up And Face Difficulties.?
Which Branch Of Government Has The Power To Declare War?
Help Please...............
(Hint: Vocab Words Are In Parentheses) (Got This On A Exam :( ) Which Sentence Uses The Word Incorrectly? A. My Eyebrows Color (imputation) Was Overwhelming I
A Car Follows A Curved Highway From Point C To D, Covering A Distance Of 100 Kilometers And Displacement To The East Of 40 Kilometers To The South In 2 Hours.
MAY YALL HELP ME???????
Find The Unknown Value.