Answer :
Answer:
Step-by-step explanation:
to find this all you need to do is divide the total price by the number of units you have. in this case 38.50 / 2 = 19.25 per pizza
Hello there! :)
If 2 pizzas cost 38.50 dollars, then we have to dibvide by 2 to find out the price of one pizza.
$19.25
Therefore, our final answer is: 19.25
Hope this helps!
~Just a felicitous girlie
#HaveAnAwesomeDay
[tex]SilentNature :)[/tex]