👤

Answer :

Answer:

Step-by-step explanation:

to find this all you need to do is divide the total price by the number of units you have. in this case 38.50 / 2 = 19.25 per pizza

Hello there! :)

If 2 pizzas cost 38.50 dollars, then we have to dibvide by 2 to find out the price of one pizza.

$19.25

Therefore, our final answer is: 19.25

Hope this helps!

~Just a felicitous girlie

#HaveAnAwesomeDay

[tex]SilentNature :)[/tex]

Go Teaching: Other Questions