👤

A grocer can buy oranges for $1.65 per pound. 1. Write an equation relating c, the cost; and p, the pounds of oranges. (1 point) 2. An orange order cost $260.10. How many pounds did the grocer order? (Round to the nearest whole number) (1 point)

Answer :

429.165

Step-by-step explanation:

I think 1.65 x 260 = 429.165