Answer :
Answer:
y=1.59x
Step-by-step explanation:
price= (number of gallons)x(cost per gallon)
31.80/20 gallons=1.59 per gallon
price= (number of gallons)(1.59)
pls mark branliest
Answer:
y=1.59x
Step-by-step explanation:
price= (number of gallons)x(cost per gallon)
31.80/20 gallons=1.59 per gallon
price= (number of gallons)(1.59)
pls mark branliest