Answer :
Answer:
$189
Step-by-step explanation:
first, divide 357/17 to find the unit rate, which is $21/hour, then multiply 21*9 to find how much she would make in 9 hours. 21*9 = 189, so she would make $189.
Answer:
$189
Step-by-step explanation:
first, divide 357/17 to find the unit rate, which is $21/hour, then multiply 21*9 to find how much she would make in 9 hours. 21*9 = 189, so she would make $189.