Answer :
Answer:
Amelia would have to pay $9.75 for 3 bags of dog food
Explanation:
Well, let us find the contanst value. $19.50 ÷ 6 = $3.25 per dog food bag. $3.25 x 3 = $9.75.
(Hope this helps can I pls have brainlist (crown)☺️)
Answer:
Step-by-step explanation:
Cost of 6 bags = 19.50
Cost of 1 bag = 19.50 ÷ 6 = 3.25
Cost of 2 bags = 3.25 * 2 = 6.50