Answer :
Answer:
$8.30
Step-by-step explanation:
A pound of grapes will cost $1.66,
$4.98÷3=$1.66,
Meaning 5 pounds of grapes will be,
$1.66×5=$8.30.
A cheerilee teen willing to help,
stay positive, safe and Brainly!
Answer:
$8.30
Step-by-step explanation:
A pound of grapes will cost $1.66,
$4.98÷3=$1.66,
Meaning 5 pounds of grapes will be,
$1.66×5=$8.30.
A cheerilee teen willing to help,
stay positive, safe and Brainly!