Rioselizabeth72go Rioselizabeth72go Mathematics Answered A bottle of juice costs $1.85, and a pack of 6 bottles of lemonade costs $5.40. If Jimmy buys 3 bottles of juice and a dozen bottles of lemonade, how much money should he spend in all?