👤

Answer :

Answer:

If one bunch is two dollars even, then you could buy 10 bunches.

Step-by-step explanation:

20 divided by 2 = 10

So, you could buy ten bunches of grapes.

Answer:

the answer is 10 because 2 goes into 20 10 times.

Step-by-step explanation: