👤

Answer :

Answer:

Since the turkey costs $4.5 per pound and we need 2.6 pounds, we can simply multiply 4.5*2.6 to get $11.70 as the total cost.

Step-by-step explanation:

Answer: 11.70
Explanation: multiply 4.5and2.6 to get 11.7