👤

Answer :

Answer:

the answer is 14.48

Step-by-step explanation:

i did the quiz! k12 hope this works

Answer:

$14.48

Step-by-step explanation:

cost x rate (as a decimal) plus the cost = total amount

(13.60 x 0.065) + 13.60 = 14.484 which rounds to $14.84

Go Teaching: Other Questions