Answer :
Answer:
$13.50
Step-by-step explanation:
1 pound kiwi = $3
1 pound raspberries = $2.50
-
Therefore, 2 pounds of kiwi would cost $6 and 3 pounds of raspberries would cost $7.50. That is a total of $13.50
Answer:
$13.50
Step-by-step explanation:
1 pound kiwi = $3
1 pound raspberries = $2.50
-
Therefore, 2 pounds of kiwi would cost $6 and 3 pounds of raspberries would cost $7.50. That is a total of $13.50