👤

Answer :

Answer:

Oscar is. dividing the cost by the amount you will find that all answers equal 3.99

Answer:

Oscar is right because if you divided the cost by the amount in lbs for each row in the table to find the unit rate, it would equal to 3.99.

Go Teaching: Other Questions