Larisadrew785go Larisadrew785go Mathematics Answered The cost for each soda is $2.50. If your friend Harris buys a certain number of Coca-Colas, c, and Mountain Dews, m, which answer choice shows an expression that represents the total cost of the Coca-Colas and Mountain Dews that Harris bought?