👤

Answer :

Answer:

Michelle bought a pack of crayon for $3.25

Step-by-step explanation:

Number of packs = 5

The cost of a pack of crayons =

(Cost of 5 packs of crayon) / (number of packs of crayons)

The cost of a pack of crayons = ($16.25 ) /  5

The cost of a pack of crayons = $3.25

Go Teaching: Other Questions