Promsovantithmolika0go Promsovantithmolika0go Mathematics Answered PLEASE I REALLY NEED HELP ASAP!!! I’M REALLY DESPERATE Su Li has 13 kg of almonds costing $5 per kilogram. How many kilograms of cashews costing $12 per kg should be added to get a mixture of the two nut types costing $7.45 per kg?