👤

Now answer the question:
Khloe and her children went into a grocery store and she bought $6 worth of apples
and bananas. Each apple costs $1.50 and each banana costs $0.30. She bought a total
of 8 apples and bananas altogether. Determine the number of apples, 2, and the
number of bananas, y, that Khloe bought.

Now Answer The Question Khloe And Her Children Went Into A Grocery Store And She Bought 6 Worth Of Apples And Bananas Each Apple Costs 150 And Each Banana Costs class=