Answer :
Answer: $5.44
Step-by-step explanation:
if 1 bag of candy costs $1.36 and Mark bought 4 bags of candy, multiply 1.36 and 4 to get $5.44
Answer: $5.44
Step-by-step explanation:
if 1 bag of candy costs $1.36 and Mark bought 4 bags of candy, multiply 1.36 and 4 to get $5.44