👤

The school cafeteria sells two kinds of wraps: vegetarian and chicken. The vegetarian wrap costs $1.00 and the chicken wrap costs $1.90. Today they made $78.60 from the 57 wraps sold. How many of the wraps so ld were vegetarian?

Answer :

around 32
explanation: to be honest i estimated this answer because i need more points for my work