Kyleeeerae2026go Kyleeeerae2026go Mathematics Answered Three friends go shopping together and buy the same kind of rice. Placido buys 2 pounds and pays $4.50. Sophia buys 3 lb and pays $6.75. Roger buys 4 lb and pays $9.00. Identify the graph and unit price that represent the cost of the rice.