please help me with this

Answer:
The answer is C: P=8h
Step-by-step explanation:
For every hour worked he is making $8. For example, if he worked 6 hours he would make 48 dollars.
Answer:
C: p=8h
Step-by-step explanation:
If you would think about it, p (earnings) relies on h (how long he worked), therefore it would be p=8h