Answer :
Based on her monthly income, her fixed expenses, and her variable income, Tamari's net income is $1,137.
What is Tamari's monthly net income?
This can be found as:
= Net income - Fixed expenses - Variable costs
Solving gives:
= 4,350 - 1,955 - (28% x 4,350)
= 4,350 - 1,995 - 1,218
= $1,137
Find out more on net income at https://brainly.com/question/2134690.
#SPJ4