Find the surface area of the figure.
2 m
2 m
11 m
11 m
2 m
5 m
5 m
SA = [? ]m²

Answer:
174m²
Step-by-step explanation:
SA = 2(wl + hl + hw)
= 2(5m x 11m + 2m x 11m + 2m x 5m)
= 2(55m² + 22m² + 10m²)
= 2 x 87m²
=174m²//