Answer :
Answer:
$0.99 or 99 cents
Step-by-step explanation:
Since 6 ounces is worth $5.94, divide 5.94 by 6 to get the unit price. This is $0.99 or 99 cents.
Answer:
$0.99 or 99 cents
Step-by-step explanation:
Since 6 ounces is worth $5.94, divide 5.94 by 6 to get the unit price. This is $0.99 or 99 cents.