Answer :
Divide out the drive into gallons then times the gallons by that answer
255divided by 25.7 is 9.92 gallons needed for the drive
Now to find the cost of the drive 9.92times 3.309is $32.83
Hope this helps good luck brainliest would be appreciated
255divided by 25.7 is 9.92 gallons needed for the drive
Now to find the cost of the drive 9.92times 3.309is $32.83
Hope this helps good luck brainliest would be appreciated